Lag till Blodomloppet
Publicerad: 2011-04-06 - 17:04 av NN
Torsdagen den 16:e maj så går Blodomloppet 2011 av stapeln. Blodomloppet är Linköpings största stadslopp med ca 11 000 deltagare totalt. Det finns både 5km och 10km för män och kvinnor.
LiTHe Syra har valt att sanktionera ett lag bestående utav 5 löpare. För den som känner att det skulle vara kul att springa och dessutom göra detta gratis kan anmäla sig till höger. Skulle vi bli fler än ett lag får vi se hur vi gör ekonomiskt. Möjligen splittar vi den extra kostnaden på alla deltagare, alternativt kör först till kvarn! Blir mer spännande om vi inte specificerar alla detaljer direkt. Vi kontaktar anmälda löpare innan hur som helst. Så anmäl dig nu!
Som löpare för LiTHe Syra krävs självklart medlemskap samt att löparen springer i en LiTHe Syra-tröja (kan lånas av kompis). Finns ett fåtal att köpa. Precis som alla lag så får Syra-löparen vara med och dela på en matkasse från ICA med sina lagkamrater.
Vänta inte med att anmäla er! Sista anmälningsdag den 8/5 kl 23:55!
Kommande träningar:
Sön 20/9 08:30 Backyard Ultra
Tis 22/9 18:15 Intervaller
Sön 27/9 10:00 LånglöpFler LiTHe Syra träningar >>
LiUs Träningskalender - appen!
Aktuella aktiviteter:
Backyard Ultra & Kick-off, 20 sept
Beer Mile, 10 okt
Joina våran Facebook-sida:
Följ oss på Instagram:
Chatta med oss:
Använd messenger-bubblan nere till höger!
I gästboken:
OtroligtTaggadStuden: Tagga Tagga Beermile 2026!! ... Läs mer!
Oskar Nyberg: Tagga läger 2026... Läs mer!
ExtremtTaggadStudent: Beermile 2025 kommer bli fett!... Läs mer!
Copyright (C) LiTHe Syra 2007 - 2026



